.19.02.2013
D-SMART YAYINIMIZ BAŞLAMIŞTIR GS -- SCHALKE MAÇINDA ÇARŞAMBA BERABERİZ
.17.02.2013
www.goldenelitotel.com
.17.02.2013
mail : infoelitotel@goldenelitotel.com
.18.03.2011
Galatasaray & Fenerbahçe derbisi heyacanını otelimizde beraber yaşayalım
 

Bandırma Marmara Denizi’nin güneyinde, aynı adla anılan körfezde yer alan önemli bir liman kentidir. Ülkemizin üç büyük kenti İstanbul, İzmir ve Bursa’ya ortalama 2 saatlik uzaklıktadır.

Bandırma; kara, deniz, hava ve demiryolu ulaşım olanaklarının tamamına sahiptir. Karayolu ile; Balıkesir üzerinden Ege’ye ve güneye, Bursa üzerinden tüm Anadolu’ya ve İstanbul’a, Çanakkale üzerinden de Trakya’ya, kısaca yurdumuzun her yanına rahat ulaşım olanağı olan bir kenttir.

Denizyolu ulaşımında, İstanbul-Bandırma arasındaki hızlı feribot ve deniz otobüsü seferleri, Bandırma’yı İstanbul’un bir parçası konumuna getirmiştir. Yaz aylarında karşılıklı altı seferi bulan yoğun taşıma programı ile, iki saat gibi kısa bir zamanda, üstelik rahat bir yolculukla İstanbul’a ulaşmak mümkündür

Demiryolunu tercih edenler için ise; her gün yapılan İzmir-Bandırma arasındaki düzenli tren seferleri, farklı bir ulaşım alternatifi sunmaktadır
2000 yılında yapılan nüfus sayımı sonuçlarına göre Bandırma’nın nüfusu 100 binin üzerindedir.

Bandırma, bölgenin önde gelen sanayi kentlerinden biridir. İlçemizde gübre, un, yem, çırçır, çeltik, bitkisel yağ, damızlık civciv, etlik piliç, yumurta, salça, dondurulmuş su ürünleri, mermer ve taş işletmeciliğinde ülkemizin önde gelen firmalarının tesisleri bulunmaktadır. Bugün ülkemizde üretilen kimyasal gübrenin % 15’i, etlik civcivin % 25’i, yumurtalık civcivin %20’si Bandırma’da üretilmektedir.

Bandırma ve çevresi turizm açısından zengin bir potansiyele sahiptir. Dünyaca ünlü Kuşcenneti, antik çağların iki önemli dönemine ait Kyzikos ve Daskyleion kazıları, Kapıdağ’da doğa turizmi, Erdek ve Avşa’da deniz turizmi, Gönen ve Manyas’da termal turizm bölgemizin önemli zenginlikleri arasında yer almaktadır.

Canlı bir sosyal yaşamı bulunan Bandırma’da, gelen misafirlerin rahat ve huzur içinde kalabilecekleri oteller, temiz ve ferah bir ortamda yemek yiyebilecekleri restaurantlar bulunmaktadır.